4,45 milyar yıl önce Dünya’da, büyük bir gezegen çarpışma değerli metaller

Bilim adamları uzun

altın ve diğer kıymetli madenler birkaç küçük göktaşı etkisi olayın meydana getirilebilir Dünya üzerinde spekülasyonlar var, ancak yeni bir çalışma başka bir gezegen ile Dünya’nın büyük bir çarpışma Dünya tüm değerli metaller üretebilir teorisini meydan okuyor.
İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre

uzun bir süre, bilim adamları dünyanın değerli metaller (altın ve platin) birkaç küçük göktaşı çarpma oluşturulur spekülasyonlar var olduğunu bildirdi, ancak son çalışma, Dünya ve diğer 4450000000 yıl önce teoriyi zorlukları
Dünya gezegeninin büyük bir çarpışma, bir değerli metal kurdu.

son araştırma çok daha az tarihinin Dünya’nın şiddetli çarpışma olayının evrimi daha önce beklenenden daha olduğunu göstermektedir.
Çalışmanın sorumlu Teknoloji araştırmacıların Tokyo Enstitüsü, onlar 300 milyon yıllık doğumdan sonra geliştirme süreci analizi II-V.com Dünya izlemek için bir bilgisayar modeli inşa etti.
Bu bir takip analizi bilim adamı

Dünya evrim zamanın en uzun açıklıklı, sonuç yeryüzü değerli metaller önemli bir çarpışma oluşumu, yerine daha önce daha uzun sayıda küçük göktaşı çarpışmaları deneyimli düşünce olduğunu göstermektedir.
bilim adamları çok şaşırtıcı Dünya yüzölçümünün, yakın değerli metallerin yüksek düzeyde varlığı, genellikle Dünya’nın iç çekirdek etrafında yeryüzünde değerli metaller mevduat düşünüyorum.
Dünya

değerli metallerin kurulmasından önce & ldquo olduğu; sonra TLC ve rdquo ile, teori teorisini açıklamak için yeryüzünün çevresinde Ağır metal birikimi sırasında yabancı maddelerden Dünya çarpışma.
Torna & ldquo; sonra TLC ve rdquo tarafından, teori, Imperial College London jeolog Matthias zaman – Will Byrd (Matthias Willbold) Bu teori Dünya’nın iç çekirdeğin sonra oluşan dikkat çekti, meteor etkisi Dünya büyük yağmurun oluşumu önce
değerli metaller.
Bu göktaşları altın, manto ve altın bir sürü ile dolu kıta kabuk içerirler.

Bilim adamları en son bilgisayar Dünya, Ay ve Mars & ldquo simülasyonu; & rdquo; metal konsantrasyonu sadece Dünya’nın büyük bir çarpışma tüm değerli metaller oluşturabilir kabul edilir.
Onlar 4,45 milyar yıl önce süreci, Ay’ın oluşumu başka gezegen ile Dünya’nın çarpışması, Dünya değerli metallerin bir sürü getirdi inanıyoruz.
Bu, daha önceki & ldquo; sonra TLC ve rdquo tarafından teorik bakış açıları tutarsız.

aynı zamanda, nadiren de erken Toprak, daha önce beklenenden sakin daha mütevazı olabileceğini düşündürmektedir iç güneş sistemi diğer yüzen enkaz ve malzeme göstermek sonuçlarında.
Araştırmacılar gelecekte bu araştırmanın sonuçları erken güneş sistemi simüle umuyoruz.

Tags: