Bilim adamları Pluto ötesinde yeni cüce gezegen keşfetmek

birçok kuyruklu yıldız Kuiper kuşağı ya da Oort bulutu kökenli, ama genellikle başta Plüton daha oluşan küçük gök cisimlerinin oluşan güneş sisteminin dış bölgeleri kabul edilse de oval yörüngeler, güneş sürükleyin olacaktır.

güneş sistemi, yeni bir yüz eklenmesi aile fotoğrafında yabancı basında çıkan haberlere göre,.
Pluto’ya ek olarak, bilim adamları, yeni cüce gezegen keşfettik.
NPR raporuna göre, cüce gezegen olarak adlandırılan & ldquo; 2014UZ224 & rdquo;, yaklaşık 8.5 milyar km uzaklıkta Güneş’ten yaklaşık 530 km’lik bir çapa.
Buna karşılık, Güneş’ten Plüton’un en büyük uydusu Charon 1200 km çapı ve aphelion 7300000000 kilometre vardır.
Yıl & rdquo; & ldquo üzerinde 2014UZ224 için (tarih daire için gereken zaman yaklaşık cüce gezegen) yaklaşık 1100 olduğunu.
Karşılaştırma için, bir & ldquo üzerinde Pluto; in & rdquo; sadece yaklaşık 248 yıl.
Minor Planet Center da yeni keşfedilen nesneleri doğruladı.
David Gerdes’ten Üniversitesi’nde astronomi

Michigan profesörü cüce gezegen keşfeden bilim adamları kamera cihazı karanlık enerji (DECAM) olarak adlandırılır, NPR söyledi.
Hepimiz evrenin genişleme hızlandırılması olduğunu biliyorum, ve bu mekanizma arkasında sözde karanlık enerjinin genişleme hızlandırmak için bilim adamları sürüyor.
Bu karanlık enerji, gel tam olarak ne olduğunu anlamak için, bilim adamları daha fazla ipucu elde etmek için, galaksileri ve süpernova (yıldız patlaması) Dünya’dan uzağa süreçte hareketi gözlemlemek için özel olarak DECAM oluşturduk.
Başka denilen karanlık enerji Anketi (DES) programı.
karanlık enerji araştırma hakkında bilgi vermek amacıyla ;, Haritalar & rdquo Cheap Cigars, program DECAM gelen gözlem verileri ve ldquo bir bütün evreni oluşturur kullanacaktır.

DES şimdi karanlık madde eşleştirmek için kullanılır olmuştur (evrenin toplam kütlesinin% 80’ini, ama bunların kesin doğası hala bir sır) Araştırma ve daha önce tanınmayan nesneleri bulmak için.
Görev sitenin bilgiye göre, DES parçası bir kez fotoğraf çekimi gökyüzünde birkaç küçük alanlarda bir hafta frekansı yaklaşık çalışıyor.
bize bazı yeni keşifler yapmak için bu mümkün kılar.
Nispeten Dünya’ya yakın ve güneş hep gökyüzünde aynı konumda kalır yıldızların ve galaksilerin, belirgin deplasman rağmen bir hafta deneyimi ya da bir kaç hafta etrafında gökyüzünde belirdi.
NPR göre

bir kaç yıl önce, Gerdes gökyüzü haritasında bildirilmemiş güneş sistemi nesneleri arayan bazı lisans öğrencileri gerektirir, derler.
Gerdes meydan bazı zorluklar söyledi.
Çünkü bölgenin irade tekrarlanan gözlemlere rağmen, iki gözlemler arasındaki aralık sabit değildir.
Ancak, öğrenciler gözlem süresi dalgalanmalar ile başa çıkmak için uygun bir bilgisayar Ruan geliştirdi ve başarılı gök cisimlerinin hareketini tespit etmiştir.
NPR öncesi ve araştırmacılar sonra 2014UZ224 keşif emin olmak için iki yıl sürdü bildirdi.
kendi yörüngesinde tam olarak bu keşif yapmak için tespit edilmemiştir rağmen bilim adamları çok uzak gök üçte güneşten güneş sistemi içinde 2014UZ224 inanıyorum dedi.

iç güneş sistemi & ldquo Bu keşif, erişim öncesinde; cüce gezegen & rdquo; küçük gök isim Ceres olduğunu.
Bu Mars ile Jüpiter arasındaki asteroid kuşağında yer almaktadır.
Gerdes hala biraz çok küçük olabilir bir cüce gezegen olarak NPR, 2014UZ224 söyledim, ama o belirlemek için (Pluto kararı itiraz döndürüldüğünü cüce gezegen önce yapılan) Uluslararası Astronomi Birliği teslim edildi.
güneş sistemi diğer dört cüce gezegen doğruladı, ancak NASA açıklamaya göre, bilim adamları, güneş sisteminin onlarca ve hatta 100’den fazla nesne henüz keşfedilmeyi cüce gezegenlerin büyüklüğü olabileceğini düşünüyoruz edilmiştir.
Neptün’ün yörüngesi dışında

alan Kuiper Kemeri olarak adlandırılan.
Bu bir tabak şeklindeki alan buzlu veya kayalık gök cisimlerinin binlerce içeren inanılıyor olmasıdır.
Bu güneş sisteminin kalan bölgede sarılı Oort Cloud, buzlu veya kayalık gök cisimleri ile dolu bir küresel bölge denir sonra.
Birçok kuyruklu yıldız Kuiper kuşağı ya da Oort bulutu kökenli, ama genellikle başta Plüton daha oluşan küçük gök cisimlerinin oluşan güneş sisteminin dış bölgeleri kabul edilse de oval yörüngeler, güneş sürükleyin olacaktır.
Biz hala yakın Neptün büyüklüğünde gezegenler orada gizlenen olabilir dışlatmaz.
varlığını;, son yıllarda yapılan çalışmalarda yörüngesi o & ldquo anlamına gelebilir güneş sistemi nesneleri dışında bilinen göstermiştir ki dokuzuncu gezegeni ve rdquo.
Çalışma bir teleskop kullanarak yeni gezegen keşfetmek için çabalarımızı yol açacaktır.