Kuantum bilimi deneysel uydu “Mozi numarası” in yörüngeye test iyi ilerliyor

Veri Şekil:; Mozi numarası & rdquo; 16 Ağustos bu yıl başarılı bir lansmanından sonra, şimdi Çin kuantum bilimi deneysel uydu Çin’in ilk & ldquo öğrendim Çin Bilimler Akademisi 12 Ekim Dünyanın ilk kuantum bilimsel deney uydu

Muhabir geliştirdi
iş uydu platformu şu anda yük testi, test ediyor, on yörünge testleri ise, üç uydu zemin bağlantı testi sorunsuz ilerliyor, çeşitli uydu sistemleri normal çalışıyor.

kuantum uydu projesi baş bilim adamı, akademisyen Pan Jianwei giriş, yörünge testlerinin tüm iş yaklaşık üç ay sürecek, Kasım ayının ortalarında tamamlanması bekleniyor.
Test tamamlandığında yörünge, uydu kullanıcıya ve bilimsel deney aşamasına teslim edilecektir.

Şu anda, & ldquo; Mozi numarası & rdquo; uydu platformu testini tamamladı.
Enerji izleme, pil durumu normal, normal güç kaynağı güneş kanatlar düzgün şarj ve deşarj fonksiyonu, uzaktan kumanda ve veri enjeksiyonu, uzaktan yönü% 100 başarı oranı.

Bu arada, uydu tutum kontrol modu sönümleme oranı tamamlanması, güneş toplama modu, Cigars genişletilmiş otel Rüzgar Sörfü brand modu ve atalet yönlü mod testi, uydu tutum kontrol sistemi normal çalışıyor, istikrarlı performansı, veri iletim iletişim, uzaktan ölçüm istikrar önemlidir
beklentileri doğrultusunda, termal kontrol alt ısıtma devresi gereksinimlerini karşılamak için, düzgün çalışıyor, yıldızlı hizmet yönetimi, bilgisayar, uydu servis durumu normal, düzgün çalışması için hizmet yazılımını yıldız.

yük test çalışmaları tamamlandı.
her bir çizme çek, normal durum ve Yükünü, optik eksen hizalama testi, görev ihtiyaçlarını karşılamak için optik ekseni eşleşen doğruluğundan iç yükün tamamlanması; tam özel test yükü tek foton algılama, beklentileri doğrultusunda tek foton dedektörü karanlık sayar göstergeleri, tüm zemin tamamlanması
dolaşmış kaynak ışık kaynağı parlaklık ve diğer göstergeler görev ihtiyaçlarını karşılamak için, düzgün çalışıyor; işaretleme istasyonu, iyi bir istikrar, gereksinimlerini karşılamak için izleme doğruluğu, hava koşulları amacı ile istasyonun amacı gereklerine altında başarılı edildi karşılanmaktadır yük komut enjeksiyonu, telemetri
bilimsel ve aşağı veri transferi normaldi.
Bağlantı testi

gün kısmen tamamlanmış.
ve bilateral dolaşmış hafif zincirini kurmayı hedefleyen çift testi ile Nanshan Delhi istasyonunun tamamlanması;, Xinglong İstasyonu, Yeni Delhi istasyonu, Nanshan istasyon testi amacı ile tek istasyon ile komple bir bağlantı göklerin ve yerin kurmak için Ali ile istasyonun tamamlanması ile
görme testi, bir ışınlanma optik bağlantı kurmak için.
Uydular parametre ayarlaması şu anda ve en iyi çalışma noktası birikim süreci geçerli verileri bulmak için.
& Ldquo; Bu dönemde, Kuantum tüm test güçlükleri büyük biridir hassas çift istasyon testi, uyum, aynı zamanda dünyanın ilk uydu tamamladı, doğruluk gereksinimleri çok yüksektir.
& Rdquo; kuantum uydu mühendisliği bölümü başkan yardımcısı ve uydu sisteminin baş komutanı Wang Jianyu & ldquo dedi ancak tam bistatik hizalama, kuantum dolanması deneyleri dağıtmak yanındaki yıldızı yürütmek için umut olabilir.
& Rdquo; toplam

kuantum mühendislik bilimi uydu uygulama sistemi bölümü, uydu sistemleri bölümü başkan yardımcısı Peng Chengzhi, bir uydu test, birçok performans parametreleri tasarım özellikleri aşamaz söyledi.
Örneğin, kuantum uyduya bağlı sadece iki katından daha fazla gece başına sadece bir kez güç kaynağı, özgün tasarım uydu deneyi korumak için geceleri çalışabilir.
Mozi numarası & rdquo;, 2 ya da 3 günde bir kez deney yapmak ve nihayet başarılı Uydu gün sonra, ekip enerji sistem performansı, istişarelerden sonra, izin & ldquo karar takım çok iyi olduğunu gördük.

& ldquo; Geleneksel olarak, uydu günleri mümkün olduğu kadar düzeltilmiş değil, stabilize, ancak bilim adamları koşullar çeşitli deneyler izin zaman mümkün olduğunca yapmak umuyoruz.
Bilimsel ve mühendislik ekibi ekibi işbirliği modeli, gerçek bir bilim odaklı uydu dir; Mozi numarası & rsquo; o & lsquo.
& Rsquo; & rdquo; Peng Chengzhi söyledi.

Bu kuantum uydu & ldquo anlaşılmaktadır; Mozi numarası & rdquo; başarıyla Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi’nden fırlatılan 16 Ağustos, Uzay Bilimleri ve ilk bilimsel deney uydunun stratejik bir pilot bilim ve teknoloji projeleri Çin Bilimler Akademisi biridir.
Onun temel görevi, uydu ve uydu-zemin kuantum ışınlanma deneyi dağıtmak için kuantum anahtar dağıtımı, kuantum dolanması yüksek hızlı uydu bilimi yürütmek olduğunu.