Kurulan ülkenin ilk uzay Asgardian

12 Ekim 11 bildirdi İngiliz “Daily Mail” göre, bilim adamları bir uluslararası ekip yıkıcı göktaşı çarpması gezegeni korumak için tasarlanmış Asgardia adlı uzayda ilk ülkelerden, kurulması, ilan, proje
gelecek yıl ilk adımlar uydu fırlatma.
Ayrıca, şu andan itibaren, insanların ilk 100.000 tescil Asgardia vatandaşlar olacak, Asgardia proje web sitesinde kayıt olabilirsiniz.
& Rdquo;,

proje lideri göre, yeni & ldquo kurulması yoluyla, dedi, insanlar ve uzay için alan ulusal proje mülkiyeti bağımsız bir devlet olarak statüsü için yeni bir çerçeve oluşturmak için.
Ekip lideri uluslararası havacılık araştırma merkezi Igor Ashurbeyli kurucusu, 11 Mayıs’ta Paris’te bir basın toplantısında şok programını açıkladı.
Ön çalışmalar

UNM Clothing takım planları, insanlığı korumak insan yapımı veya doğal alan dahil olmak üzere uzay önemsiz, güneş patlamaları, gezegenler darbe tehdidi durdurmak için bir bariyer oluşturmak için en gelişmiş bilim ve teknoloji kullanımı olacaktır.
Uzay önemsiz, boşluk 20.000 adet kadar izlenebilir var ve yeryüzündeki yaşamın bir tehdit edecek kendisini önemli olduğu tahmin edilmektedir.

Ashurbeyli dedi, & ldquo göre, Asgardia olgun ve bağımsız bir devlet olduğunu, gelecek, Birleşmiş Milletler üyesi, önemi huzurlu bir uzay koruma varlığına yatıyor olacak Dünya uzaya yayıldı üzerinde anlaşmazlıkları önlemek için.
& Rdquo;

Kanada’nın McGill Üniversitesi’nden Profesör Ram Jakhu göre, dedi & ldquo; uzaydan için yönetim, gerçekçi ve özgün küresel uzay yasal rejimin kurulması esastır, bu alan keşif olmasını sağlayacaktır
sürdürülebilir bir temelde yürütülen bu barışçıl amaçlarla değil, aynı zamanda Dünya’da ve gelecek nesiller için uzayda yaşayanlar da dahil olmak üzere, insanlığa faydalıdır.
& Rdquo;